Muzikál na ledě – světový unikát


Muzikál na ledě je specifickou českou inscenační formou, jejíž světová originalita spočívá v myšlence spojit v jednom projektu - divadelním představením na ledě, zpěváky, herce, tanečníky, krasobruslaře a odehrát muzikálový příběh současně na jevišti i ledové ploše.

Autorem této inscenační formy muzikál na ledě, je scénárista a režisér
Jindřich Šimek, který v tomto žánru dosud zrealizoval dvě autorská díla,
a to pohádkový muzikál na ledě Mrazík
a romantický muzikál na ledě Romeo a Julie.

Podstatou muzikálu na ledě je rozdělení rolí do dvou skupin:
scénické a krasobruslařské.
Zatímco role scénické jsou postavy, které ztvárňují herci a v představení mluví, zpívají a pohybují se pouze na scéně postavené na ledě, role bruslařské ztvárňují krasobruslaři a vyjadřují se pouze pohybem a tancem.

Muzikál na ledě bývá často mylně zaměňován za lední revue, ale s touto ledovou show nemá, kromě ledové plochy, mnoho společného. Rozdíl je značný. Zatímco v ledních revue předvádějí krasobruslaři pouze svá taneční
a akrobatická čísla v různých podobách, muzikál na ledě je syntézou rozhlasové pohádky, činohry, hudby, zpěvu, krasobruslení a má svůj nosný příběh, dramaturgii, scénu a především děj.

A právě proto bezesporu patří do kategorie nejnáročnějších projektů v oblasti showbusinessu. Počtem účinkujících, technického a doprovodného personálu, náročností stavby scény, světelného a zvukového parku, obrovského prostoru, na kterém se děj odehrává, se plně vyrovná show obdobného charakteru,
např. megakoncertům slavných světových zpěváků a hudebních skupin.

ZOBRAZIT MENUSKRÝT MENU