Petr Hloušek

scénograf


Absolvent brněnské Šuřky (v letech 1986-1990) a bratislavské Vysoké školy výtvarných umění
u profesora Dušana Kállaye (1990-1996, obor knižní ilustrace) se profiloval zejména jako grafický designér, autor celé řady logotypů a vizuálních motivů pro reklamu a kulturně-společenské akce. Své ilustrátorské schopnosti mohl prověřit v publikaci Svět zvířat, pro kterou vytvořil kolem 160 vyobrazení zejména zástupců ptačí říše.

V roce 2005 začala jeho spolupráce s Městským divadlem v Brně, pro jehož inscenaci Magical Broadway připravil podklady k animovaným scénickým projekcím. S režisérem Stanislavem Mošou a scénografem Jaroslavem Milfajtem vytvořili vizuálně nápadité pojetí muzikálové podobě Vančurovy Markéty Lazarové (2007).

Tou dobou byla už autorova pozornost zaměřena na oblast scénografie a videa. Možnosti ilustrace v scénické projekci si ověřil v dalších inscenacích Městského divadla Brno (Jazz Side Story, Smrt Pavla Prvního, Červený a černý). Zkušenosti ilustrátora a rutinu grafického designéra dále uplatňuje při přípravě krátkometrážních filmových produkcí jako je videoklip, dokument, reklama, a to jak při tvorbě storyboardů, tak v technologiích postprodukce.

ZOBRAZIT MENUSKRÝT MENU