Jindřich Šimek

scénář a režie


Svoji profesionální uměleckou kariéru zahájil v baletním souboru Státního divadla v Ostravě,
kde jako sólista baletu ztvárnil řadu hlavních charakterních rolí. Pro své všestranné umělecké nadání rovněž účinkoval jako herec v činoherním a operetním souboru. V sedmdesátých letech založil v Ostravě Divadlo pantomimy a se svojí komickou show projel mnoho zemí Evropy.

Postupně se vypracoval až k choreografii a režii různých divadelních žánrů. Spolupracoval s řadou předních režisérů (R. Koval, B. Jansa, J, Janík, E. Schorm, L. Engelová, Z. Kaloč, J. Kačer).
Jako choreograf, tanečník a herec se podílel na desítkách pořadů v Československé televizi.

V osmdesátých letech scénáristicky a režijně spolupracoval na velkých revuálních show,
které byly uvedeny v Bulharsku, Německu, Bělorusku a Francii.

Od začátku devadesátých let se věnuje převážně muzikálové tvorbě, např.:

V říjnu 2005 produkoval a režíroval historicky první evropské turné nejslavnější americké krasobruslařské show Champions on Ice, která byla složena výhradně z evropských, světových
a olympijských šampiónů. Jindřich Šimek pro ni napsal vlastní scénář nazvaný
Planet of Champions. Show vzbudila obrovský mediální a divácký zájem v mnoha českých městech (Praha, Brno, Zlín, Ostrava).

Jindřich Šimek jako scénárista a umělecký režisérspolupracoval také se slovenskou televizí JOJ. Se svým týmem připravil sérii čtrnácti živých přenosů zábavné rodinné krasobruslařské televizní show Hviezdy na laďe, které byly odvysílány v září až prosinci 2006.

V roce 2007 napsal scénář a režíroval show Magical Ice Carousel, která se s obrovským úspěchem po dobu deseti dnů, třikrát denně hrála v největším a nejluxusnějším obchodním centru v Mall of the Emirates v Dubaji, kde ji shlédlo 50 tisíc nadšených diváků z celého světa.

Tuzemským i zahraničním klientům připravuje scénáře včetně režie a kompletní realizace exkluzivních show projektů a eventů nejen na ledové ploše, ale také multimediální show, koncerty zpěváků, uvedení nových produktů, národní prezentace automobilů, slavnostní galavečery a jiné.

ZOBRAZIT MENUSKRÝT MENU