PEČENÍ STŘEVÍČKU PRO POPELKU

V pražském klubu Limonádový Joe se prý dělo už leccos. Ale aby tam čtrnáct osobností peklo střevíček pro Popelku, to bylo i pro personál klubu nevídané.

Představitelé muzikálu na ledě Popelka se totiž na jednom setkání tak dlouho dohadovali, jak moc malý střevíček vlastně Popelka nosila, až někoho napadlo, že by nebylo od věci zkusit střevíček vyrobit. Z diskuze, z čeho by takový střevíček měl být, vzešla soutěž o pečení střevíčku.

A tak se Leona Machálková, Martin Dejdar, Magda Malá, Leona Černá, Milan Drobný, režisér Jindřich Šimek, Václav Kopta, Martin Pošta, Renata Podlipská, Hana Buštíková, Hanka Křížová, Vlastimil Harapes, Rudolf Kubík a Milan Drobný nasoukali do zástěr a za asistence cukrářské odbornice Pavly se pustili do tvorby perníkového těsta, které následně vytvarovali v Popelčin střevíc. To vše za pozornosti poroty z řad médií a výherců čtenářské ankety.

Protagonisté muzikálu na ledě Popelka se rozdělili na dvě družstva - ženské a mužské. Ženskému týmu velela Leona Machálková a mužskému režisér Jindřich Šimek.

Ač to mnohé překvapilo, mužský tým zdaleka nepůsobil tak bezradně, jak se původně zdálo. Zatímco ženy pojaly pečení střevíčku zcela pragmaticky, pánové popustili uzdu kreativitě a s těstem se doslova mazlili. Velkou pozornost na sebe strhnul Martin Dejdar, který vyválené těsto po kouskách odnášel za dělící stěnu a nikoho tam nechtěl pustit. Až později se ukázalo, že tam oním těstem obkládal starý škrpál, takže jeho střevíc dostal přímo reálnou, nositelnou podobu. "No, je to spíš škrpál pro Lábuse, než střevíček pro něžnou nožku Popelky," přiznal u hotového výrobku Dejdar, porotu přesto jeho dílo nadchlo. "Myslím, že je třeba ocenit originální nápad," prohlásila předsedkyně poroty Lidka Mahlerová, ostatní jen souhlasně pokývali.

Leona Machálková, stejně jako část kolegů z muzikálu, vzala na pečení svého syna Artura. "
Já doma moc nepeču, a když, tak právě perníčky, proto se mi hodí, že pečeme zrovna z tohoto těsta." usmívala se při pečení. Artur mamince pomáhal tvarovat i zdobit, což Leona Machálková ocenila nejen tím, že Arturovi ozdobila obličej cukrářským krémem, ale dovolila mu, aby jejich společný výtvor odnesl do školy spolužákům.

Ačkoli si ženský tým věřil a vůbec nikdo nepochyboval o jejich výhře, opak byl pravdou. Porota jednohlasně zvolila jako vítěze tým režiséra Šimka. "Výhra nás samozřejmě moc těší," potvrdil režisér radost z vítězství, "musím ale přiznat, že jsem se zapotil víc, než u psaní scénáře Popelky. Tohle prostě není moje parketa."

Protože se dámy nechaly slyšet, že to chce odvetu, protagonisté muzikálu na ledě Popelka se domluvili, že příští kulinářské klání bude o vaření. No, uvidíme, na jaké recepty se můžeme těšit!

 
ZOBRAZIT MENUSKRÝT MENU